خرید دستگاه دیاگ + لیست قیمت و مشاوره رایگان خرید

جداکننده

برای مشاوره و آگاهی از شرایط فروش و قیمت های بروز شده با ما در ارتباط باشید

لیست قیمت دستگاه دیاگ نگارخودرو

نوع کالامشخصاتقیمت
سخت افزار پرتابلOBD TOOLS7/950/000 تومان
پک نرم افزاری ایرانخودرواستاندارد2/104/500 تومان
پک نرم افزاری مولتی پلکساستاندارد1/391/500 تومان
پک نرم افزاری ایرانخودرو تکمیلیسوزوکی،هایما،دانگ فنگ1/391/500 تومان
پک نرم افزاری سایپااستاندارد1/840/000 تومان
پک نرم افزاری سایپا تکمیلیآریو، چانگ آن، سراتو، کوئیک1/656/000 تومان
پک نرم افزاری کوئیکاستاندارد630000
پک نرم افزاری پارس خودرواستاندارد1/719/200 تومان
پک نرم افزاری پارس خودرو تکمیلیکلیه برلیانس ها980000
پک نرم افزاری مدیران خودرواستاندارد1/587/000 تومان
پک نرم افزاری نیسان زامیادزامیاد،پادرا،شوکا989/000 تومان

دستگاه دیاگ نگارخودرو

شرکت نگارخودرو با تجربه و فعالیت چند ساله خود ، با استفاده از تکنولوژی های بروز دنیا توانسته است با بکارگیری جوانان و متخصصان نخبه کشوری،اقدام به تولید تجهیزات عیب یابی خودرو از جمله دستگاه دیاگ کند و نیاز کشور را به خوبی برطرف نماید.این تجهیزات بخش اعظمی از خودرو ها را ساپورت میکنند و باعث صادرات چشمگیر آنها شده است.با توجه به حساسیت نرم افزارهای دستگاه دیاگ،تیم حرفه ای و نخبه شرکت نگارخودرو ، بروزترین و بی نقص ترین نرم افزارهای دیاگ را طراحی نموده و با ضمانت در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است.آکادمی کارماشین نمایندگی رسمی شرکت نگار خودرو ، یکی از فعالان برگزاری دوره آنلاین و حضوری تعمیرات ایسیو می باشد که کارآموزان می توانند جهت تسلط بیشتر به مباحث تعمیرات در این دوره شرکت کنند.

خرید دستگاه دیاگ

دستگاه دیاگ چیست؟ کاربرد و نحوه کار آن

سوال اینجاست که چرا خرید دستگاه دیاگ اهمیت دارد؟و اما جواب.با پیشرفت تکنولوژی و ورود تجهیزات کامپیوتری، فعالیت ها و مشاغل بسیاری سرعت گرفته و موارد دستی و تکراری از زندگی انسان حذف شده است. با توجه به طراحی پیشرفته و پیچیده اتومبیل ها ، عیب یابی و تعمیر قسمت های حساس و پیچیده آنها مثل مدارات الکترونیکی (مدارات کنترل سیستم ایربگ و تعلیق، سیستم های تهویه و ضد سرقت ) حتی برای یک فرد متخصص یک امر مشکل تبدیل شده است. خودروسازها در تلاش بودند تا روشی پیدا کنند که مکانیک ها برای شناسایی عیب و نقص خودرو،مجبور نباشند قسمت های زیادی از خودرو را باز و پیاده کنند. به این ترتیب کامپیوترها روی خودروها نصب شدند تا بر روی قسمت های مختلف آن همانند ترمزها، خنک کننده ها، گیربکس و… کنترل داشته باشند و در صورت بروز عیب، کد عیب آنرا در حافظه کامپیوتر ذخیره کنند.با ظهور و ورود دستگاه ها و تجهیزات کامپیوتری عیب یاب، شناسایی و تعمیر عیوب و نقص‌های دستگاه های الکترونیکی برای تعمیرکار اتومبیل راحت تر و سریع تر شده و تحولی بزرگ در خدمات پس از فروش ایجاد کرده است.

خطاها و مشکلاتی که در ایسیو خودرو پیش می آید بوسیله دستگاه دیاگ شناسایی میشوند.زمانی که مدارات الکترونیکی به طور گسترده در صنایع خودروسازی فراگیر شدند و از طرف دیگر این مدارات پیچیدگی خاص خود را دارند،باعث شده است تعمیر خودرو ها نیازمند مهارت بیشتری به خود بگیرد و به صورت دستی نتوان تعمیرات را پیش برد.اینجا است که دستگاه عیب یاب یا دیاگ به کمک تعمیرکاران آمده تا بتوانند عیب ها و نقوص وسایل الکترونیکی خودرو همانند کنترل ایربگ و سیستم تعلیق،سیستم تهویه و…. را حل و فصل کنند.دستگاه دیاگ یا عیب یاب ایسیو با ارسال کدهای خاصی به ایسیو باعث میشود ایسیو به این کدها واکنش نشان دهد و اطلاعاتی را به دیاگ ارسال کند و تعمیرکار با خواندن موارد ارسال شده از ایسیو مشکل را در می یابد.

خرید دستگاه دیاگ نگارخودرو

دستگاه های دیاگ از جمله تجهیزاتی هستند که برای شناسایی عیب های مدارات الکترونیکی خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. هر خودرو باید دستگاه دیاگ متناسب با خود را داشته باشد و خودروسازها باید برای هر دستگاه خودروی خود این دستگاه را در اختیار مراکز سرویس و تعمیر گاهی قرار دهند. در خرید دستگاه دیاگ دقت کنید که هر دستگاه متناسب با یک مدل خودرو است و برای دیگر برندهای خودرو قابل استفاده نمی باشد. کارکرد این دستگاه به این صورت است که از ECU خودرو کد های خاصی را درخواست می کند و سپس ECU با تحلیل و بررسی کدها، اطلاعات مورد نظر را با توجه به نوع درخواست به دستگاه دیاگ ارسال میکند.

عیوب و نقص‌های الکترونیکی موجود ، به طور مثال در سیستم انژکتوری موتور، در حافظه ECU ذخیره می‌شوند و سپس دستگاه دیاگ این اطلاعات را از ECU استخراج می کند. تعمیرکار می‌تواند با مشاهده صفحه نمایش این دستگاه، عیب خودرو را شناسایی و شروع به تعمیر آن کند. دستگاه دیاگ قابلیت مهم دیگری که دارد، می‌تواند پارامترهای موتور اعم از دمای آب و هوا ، سرعت موتور، میزان سوخت، میزان باز بودن استپر و دریچه گاز را بخواند و تعمیرگاه علاوه بر دریافت کد های خطا، می تواند پارامترهای موتور را هم بررسی کند و مشکلات مکانیکی آنرا رفع کند.

اگر کمپانی سازنده خودرو، دستگاه دیاگ مخصوص خودروهای خود را تولید کند، این دستگاه ها بهترین نوع دیاگ میباشد و از قابلیت های بسیار فراوانی برخوردار است است. دستگاه هایی که تولید خود شرکت برای خودروهای خود نباشد به دستگاههای دیاگ مولتی برند معروف هستند و نسبت به دستگاه های دیاگ شرکتی از قابلیتهای کمتری برخوردار هستند. این دستگاه ها قابلیت پشتیبانی از چندین برند متفاوت هستند.به منظور انتخاب و خرید دستگاه دیاگ مناسب باید هدف و نیاز خود را مشخص کنید. دستگاه های دیاگ فراوانی در بازار موجود است که هر کدام پارامترها و مشخصات مختلفی را دارند و به میزان قابلیت آن ها هزینه های متفاوتی را در بر دارد. اگر شما مکانیکی هستید که روی ماشین های مختلف و عمومی کار می کنید بهترین دستگاه، دستگاه‌های دیاگ مولتی برند هستند که همانطور که گفته شد این نوع دستگاه ها، اکثر برندها خودرو های مختلف را پشتیبانی می کنند. ولی اگر کار شما مرتبط با خودروهای لوکس س و برند هستند می بایست دستگاه های دیاگ شرکتی را تهیه بفرمایید. عملکرد هر دستگاه روی خودروها متفاوت است بدین منظور که روی یک سری از خودروها قدرتمند و روی یک سری دیگر معمولی کار می کنند.

دیاگ نگارخودرو اصفهان

پورت های OBD دستگاه دیاگ را به خودرو وصل کنید.سپس سوئیچ خودرو را باز کرده و نرم افزار مورد نیاز را در دستگاه راه اندازی کنید.سپس گزینه مناسب را بر اساس مدل خودرو کلیک کنید.پس از چند لحظه،خطاها توسط دستگاه شناسایی میشوند که باید به بررسی خطاها بپردازیم و مشکلات شناسایی شده را حل و فصل نماییم.تعمیرکاران باید به اندازه کافی تجربه و مهارت لازم را داشته باشند که بتوانند خطاهایی نمایش داده را تفسیر کنند.خطاهایی که توسط دستگاه شناسایی میشوند یا دائمی هستند و یا موقت.زمانی که عیبی در قطعه باشد که برای رفع آن نیاز باشد قطعه عوض شود و دستگاه دیاگ تا زمانی که قطعه عوض نشود خطا را نشان میدهد،این نوع خطا،خطای دائمی است.بر عکس این مورد ، خطایی بدون تعویض قطعه با روشن و خاموش کردن موتور حل شود و دستگاه دیگر خطایی نشان ندهد را خطای موقت گویند.

مکانیک و تعمیر گر اتومبیل باید نیاز و هدف خود را از داشتن و خرید دستگاه دیاگ مشخص کند. به طور مثال به دنبال اندازه گیری پارامترها هست یا خواندن کدهای خطا یا فعالسازی عملگرها. سرعت و عمق تشخیص عیب ها و نقص های اتومبیل از دیگر پارامترهایی است که در دستگاه‌های دیاگ متفاوت هستند و باید متناسب با کار خود بهترین گزینه را انتخاب کرد. از آنجایی که این دستگاه ها نیاز به به روز رسانی دارند پس باید خدمات پس از فروش و پشتیبانی دستگاه دقت کافی را داشت. دستگاه های هستند که پس از مدتی استفاده نیازمند آپدیت هستند و تا آپدیت نشوند از دستگاه نمی توان استفاده کرد.

دستگاه‌های ارزان و ناشناخته بسیار خطرناک هستند و به خودروهای مورد استفاده آسیب می رسانند، و از آن طرف دستگاه های گران قیمت هم لزوماً تمام اهداف و نیازهای شما رو برآورده نخواهد کرد، درست است که دستگاه‌های قوی تر، هزینه بیشتری هم دارند ولی باید بررسی کنید اهداف شما جزو خصوصیات دستگاه است یا خیر. پس مراقب باشید. ضد آب و ضد ضربه بودن، قابلیت تعمیر، نمایش گرافیکی، ابعاد و وزن، گارانتی و پشتیبانی و خدمات پس از فروش، نوع خودروی تحت پوشش، سیستم پردازشگر، ارتباط کابلی یا بلوتوثی،صفحه نمایش و لمسی بودن، ذخیره اطلاعات، سرعت دستگاه از جمله مواردی هستند که می تواند به شما در انتخاب و خرید دستگاه دیاگ مناسب کمک کند.

نمایندگی نگارخودرو اصفهان با ارائه محصولات اوریجینال و با کیفیت شرکت،سعی در جلب توجه مشتری داشته و ضمانت محصولات را بر عهده خواهد داشت.

otex.ir

فروشگاه اینترنتی کارماشین